rfid rfid sistemleri rfid teknolojileri Uncategorized

ZEBRA CPS2020 Paris Notları

23 – 25 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşen ZEBRA CPS2020 konferansında, gelecek  ile ilgili yeni teknolojiler ve iş fırsatları tanıtıldı. Sunumlardan ve görüşmelerden edindiğimiz bilgileri başlıklar halinde sıralayalım;

RFID bir çok sunumda ve forumda artık ön sıralarda yerini almaya başladı. RFID çözüm ve uygulamalarının, CLOUD üzerinde yaygınlaşacağı net bir şekilde görülüyor. Yeni nesil Android RFID el terminalleri gelişmeye devam ediyor. Mobil RFID yazıcılar ile tanışmamızın  vakti geldi.  RFID ürün gamını ciddi şekilde revize ediyor ve geliştiriyor.

En dikkat çeken yenilik, ROBOT uygulamaları. Perakende sektöründe reyonların arasında dolaşan akıllı robotlara rastlayacağımız günler geliyor. Reyonlardaki eksik ürünleri ve stok bilgilerini canlı olarak işleyebilecek ve yazılımlarımızla entegre edebileceğiz. ZEBRA bu alanda da liderliğini gösteriyor.

Depo operasyonlarında hız artık en önemli faktör. En hızlı olan kazanır. ZEBRA Yeni Nesil Akıllı Gözlük ile ürün toplamada ve sevkiyatta hız sınırları aşılacak. Hangi ürün hangi rafta, doğru ürünümü aldım gibi soruların cevapları, gözünüzün önünde. Belinize takılı olan El Terminaliniz ile haberleşen akıllı gözlükler yine ZEBRA teknolojisi ve kalitesini içinde barındırıyor. Eller serbest, hız maksimum…

SAĞLIK Hizmetleri ön plana çıkıyor. Sağlıkta kullanılabilecek RFID‘li ve Barkod’lu  hasta bileklikleri ile hatasız ve hızlı bilgi erişimi mümkün. ZEBRA donanımları özel serileri ile SAĞLIK sektörüne uçtan uça çözümler sunmaya devam ediyor. CLOUD tabanlı yazılım ve servis uygulamaları ile çok güvenli işlevsel.

Yeni nesil Android uygulamaları ile ZEBRA ürünleri çok daha kullanışlı ve kullanıcı dostu. ZEBRA tarafından geliştirilen bir çok uygulama, cihazlar ile birlikte kullanıma sunuluyor. Cihazların uzaktan yönetimi ve servis konularında çok daha hızlı ve yenilikçi çözümler mevcut.

Windows ve Android tabanlı endüstriyel tabletlerde yeni modeller geliyor. Tabletlerin özellikleri artmış, buna karşılık daha hafifler. Forklift terminaller de aynı gelişimden etkilenmiş, çok daha şık ve işlevseller.

Gelişen çağ ve teknolojiler ile birlikte, üreticilerinde kendilerini geliştirmeleri çok önemli. ZEBRA bu alanda tam bir teknoloji firması olduğunu ispatlıyor. 2020 ile birlikte Sağlık ve Sanayi sektörlerinde, ürünlerin kullanımına hızla geçilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz.

    Gönder