Depo Yönetim Sistemleri

 

Bir depo yönetim sistemi (WMS), işletmelerin malzemelerin bir depoya girmesinden, çıkışına kadar tüm depo operasyonlarını kontrol etmesini ve yönetmesini sağlayan yazılım ve süreçlerdir. Lokasyonların takibi, raf düzenleri, ürün toplama prosesleri ve bir çok yönteme uygun olarak süreçler düzenlenir. Bu süreçler yeni nesil android tabanlı el terminalleri ve RFID sistemleri ile desteklenerek, uçtan uca tam bir çözüm sağlanabilmektedir.

Günlük planlamaların yönetimini kolaylaştırır, depo içinde insan ve araç kaynaklarının kullanımını düzenler, görevlendirir, yönlendirir ve kontrol eder. Depo Yönetimi aynı zamanda stok yönetimi, insan kaynağı yönetimi ve süreç yönetimlerini de içerir. Otomasyonun eksiksiz ve sisteme dayalı olarak hareket etmesi esastır. Performans ölçümleri ve depo içerisindeki tüm hareketler detaylı olarak raporlanabilmektedir. Zamanında ve doğru yapılan bir sevkiyatın değeri ve önemi çok büyüktür. WMS sisteminin temel amacı budur.

Temel olarak depo içi maliyetlerinizi en aşağı indirirken, müşteri memnuniyetini de yukarı çıkarır. İleriye doğru tasarlanan süreçlerinizde hatalardan dolayı geri adımları ortadan kaldırılıp veya en aza indirgenir. DTB uzmanlarımız süreçlerinizi sürekli ileriye taşıyacak şekilde tasarlarlar. Süreçlerin kağıt ortamından dijital süreç ortamına taşınması aşamasında süreçleriniz birebir kontrol edilir ve en az iterasyonla doğru sürecin bulunması hedeflenir. Bu sayede dönüşüm aşamasında en çok korkulan sistem ve insandan kaynaklı aksamalar en az indirgenir.

Detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz.