Rfid Çözümleri

Rfid Çözümleri

Rfid Sistemi doğru planlanmadığı takdirde verimlilik almanız mümkün olamayacaktır. Verimli ve doğru bir Rfid sistemi için, Zebra Rfid ürünleri ve Dtb uzmanlığından faydalanabilirsiniz. Rfid konusundaki uzmanlık ve tecrübemizi kullanarak, işletmenizi dönüştürün ve rakiplerinizin önüne geçin.

Sektörün en deneyimli ve sahada kendini kanıtlamış portföyünü kullanarak yüksek Rfid kazanımları elde edin. Yanlış tasarlanan sistemlerden kaynaklanan sorunları en aza indirin. Uçtan uca geliştirdiğimiz Rfid çözümleri ve yazılım entegrasyonlarımız ile, sorunsuz ve başarılı projelere imza atın.

Rfid konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ve en üst kalitede Rfid ürün portföyümüz ile adımlarınızı güvenle atın. Veri yakalamayı güçlendirmekten çok daha fazlasını yapıyor ve işletme dönüşümünü hızlandırmak için bir ekosistem oluşturuyorsanız ihtiyaç duyduğunuz şey bizimle irtibata geçmek.

RFID Tünel Okuma Sistemi

Koli içerisindeki Rfid etiketli ürünlerin, toplu olarak okunması esası üzerine kurulmuş bir otomasyon sistemidir. Mevcut ERP sistemleri ile entegre edilerek, alınan sipariş içeriği üzerinden eksik veya hatalı ürün çıkışını ortadan kaldırır. Mal kabul ve sevkiyat operasyonlarına hız ve doğruluk kazandırır. Üretimden ve fasondan gelen ürünleri hızlı ve hatasız bir şekilde, depoya mal kabulünü yapar.

Sevkiyat ve depo giriş işlemlerinde, koli içerik bilgilerini ekrandan operatöre anlık olarak bildirir. Hat sonuna kurulabilen  hassas tartım ünitesi ile, koli ağırlığının sisteme aktarılması sağlanarak, istenirse etiket basımı da sağlanabilir. Tam entegrasyon özelliği sayesinde %100 hatasız ve hızlı sevkiyat sağlar. Fason takip için çok uygun bir sistemdir.

RFID Depo Otomasyon Sistemi

Depo giriş ve çıkış süreçlerinizin kontrolü noktasında kullanılır. Mal kabul ve sevkiyat süreçlerinize hız katar. Gönderilecek ürünlerin, müşteri siparişleri ile kontrolü sağlanarak, doğru ve hatasız sevkiyat sağlanır. Online depo sayımı ile deponuzu her an kontrol altında tutarsınız. Sevkiyat ve depo giriş işlemlerinde, koli içerik bilgilerini ekrandan operatöre anlık olarak bildirir. 

ERP sistemi ile entegre olarak, eksik ve hatalı giriş/çıkış hareketlerinin önüne geçer. Tam entegrasyon özelliği sayesinde %100 hatasız ve hızlı sevkiyat sağlar.

RFID Palet Takip Sistemi

Palet içeriği üzerinden ürünlerin takibi sağlanarak, depo girş çıkış hareketlerini izlemenizi ve palet bazlı sayım yapmanızı sağlar. Tüm alanlardaki paletli ürün hareketlerin izlenmesi ve yükleme rampalarından giriş çıkış bilgilerinin online olarak takip edilmesi mümkündür. Merkez depoda ve bölge depolarında bulunan adetleri anlık olarak izlenebilir, bekleme sürelerinin raporlarına anlık ulaşabilirsiniz. Tüm bu işlemler için, mobil veya sabit okuyucular kullanılabilmektedir. Rfid palet takip sistemi, mevcut ERP yazılımlarınız ve Barkod Sistemleriniz ile entegre edilebilen esnek yapı ya sahiptir.

RFID Demirbaş Takip Sistemi

Rfid Demirbaş Takip Sistemi ile hızlı-hatasız sayım, envanter  takibi ve izlenmesi yapılabilmektedir. Bağımsız veri tabanı olarak çalışabilen ve  sahip esnek menü yapısına sahip yönetim paneli mevcuttur. Fabrika, merkez binalar, mağazalar gibi ortamlarda mevcut demirbaş envanterinizin doğru şekilde tutulması sağlanabilmektedir. Rfid mobil okuyucular  kullanılarak, normal sayıma göre 20 kat daha hızlı demirbaş sayımı gerçekleştirebilirsiniz. Bulunabilirlik ve konum bilgisinde yüksek doğruluk oranına sahip olursunuz. Demirbaş envanter kayıtlarında bütünlük, ekipmanlarınızın bakımı, IT ürünlerinizin garanti ve servis durumlarının denetimi de tek bir ekrandan yapılabilirsiniz. Mevcut ERP sisteminizle entegrasyon mümkündür. 

d46403775c895a911476f1d18178caa5 (1)
RFID ETİKET
Rfid etiket, tanınmak istenen nesnelerin üzerine veya içine doğrudan yerleştirilir. Rfid etiketin içindeki çipe kaydedilmiş bilgileri okumak için gerekli iletişim, okuyucu ile etiket içinde bulunan anten aracılığıyla radyo frekans sinyalleriyle sağlanır. Rfid etiket, okuma alanına girdiğinde okuyucu tarafından algılanır ve çipinin kendi koduyla birlikte içinde kayıtlı bilgileri anteni vasıtasıyla okuyucuya kablosuz ve temassız olarak gönderir.
RFID OKUYUCU
Rfid okuyucular; mobil ve sabit olmak üzere iki çeşittir. Etiketlerin kodlarının ve içinde kayıtlı bilgilerin okunup sisteme iletilmesi görevini görürler. Okuyucular da çiplerin sahip oldukları standartlara göre çalışmaktadır. Rfid okuyucunun okuma kapasitesi; çipin frekansına, gücüne, Rfid etiketin aktif veya pasif olmasına, antenin hassasiyetine, ortamda sıvı veya metal olup olmamasına gibi birçok etkene bağlıdır.
RFID YAZICI
Rfid yazıcıların da okuyucular gibi sabit ve taşınabilir modelleri bulunmaktadır. Rfid yazıcılar, etiketlerin içindeki çiplere bilgi kaydedilmesinde, bilgilerin okunmasında ve güncellenmesinde kullanılırlar. Masaüstü, dizüstü ve el bilgisayarlarına kablolu veya kablosuz bağlanabilmektedirler. Rfid etiketin içindeki çipe bilgi kaydetmenin yanında, etiketi de basan Rfid yazıcılar da bulunmaktadır.