Rfid Çözümleri

Rfid Sistemi doğru planlanmadığı takdirde güvenilir olmayabilir. Sorunlardan kurtulun. Uzun zamandır beklenen tutarlı ve güvenilir Rfid artık hayal değil gerçek ve elinizin altında. Benzersiz doğruluk ve birlikte çalışabilirliğe sahip 25 yıllık tecrübemizi kullanarak işletmenizi dönüştürün ve rakiplerinizin önüne geçin. Gizli fırsatları ortaya çıkarmaya ve onlara gerçek zamanlı olarak kullanmaya hazırlanın.

Risk almadan kapsamlı dönüşüm gerçekleştirin. Sektörün en deneyimli ve sahada kendini kanıtlamış portföyünü kullanarak yüksek Rfid kazanımları elde edin ve zayıf tasarlanan çözümlerden kaynaklanan sorunları en aza indirin. Gerçek sorunları tahmin edebilen, tüm parçaların performansını artıran ve personelin daha fazlasını yapmasını sağlayan, süreçleri otomatikleştiren tutarlı ve kapsamlı platformla tüm cihazları, varlıkları ve çalışanları birbirine bağlayın.

Her hareketinizde sizi koruyan bir  hizmet ekibiniz, destek uzmanlarınız ve bir iş ortak ağınız olduğunu bilerek adımlarınızı güvenle atın. Veri yakalamayı güçlendirmekten çok daha fazlasını yapıyor ve işletme dönüşümünü hızlandırmak için bir ekosistem oluşturuyorsanız ihtiyaç duyduğunuz şey bizimle irtibata geçmek.

Rfid Tünel Okuma Sistemi

Koli içerisindeki Rfid etiketli ürünlerin, toplu olarak okunması esası üzerine kurulmuş bir otomasyon sistemdir. Mevcut ERP sistemleri ile entegre edilerek, alınan sipariş içeriği üzerinden eksik veya hatalı ürün çıkışını ortadan kaldırır. Mal kabul ve sevkiyat operasyonlarına hız ve doğruluk kazandırır. Üretimden ve fasondan gelen ürünleri hızlı ve hatasız bir şekilde, depoya mal kabulünü yapar.

Sevkiyat ve depo giriş işlemlerinde, koli içerik bilgilerini ekrandan operatöre anlık olarak bildirir. ERP sistemi ile entegre olarak, eksik ve hatalı giriş/çıkış hareketlerinin önüne geçer. Hat sonuna kurulu olan hassas tartım ünitesi ile, koli ağırlığının sisteme aktarılması sağlanarak, istenirse etiket basımı da sağlanabilir

ERP sistemine, ağırlık referans bilgileri girildiğinde, adet ve ağırlık karşılaştırması yaparak ekstra kontrol sağlar. Tam entegrasyon özelliği sayesinde %100 hatasız ve hızlı sevkiyat sağlar. Fason takip için çok uygun bir sistemdir.

Rfid Depo Otomasyon Sistemi

Yükleme ve boşaltma süreçlerinin kontrolü noktalarında kullanılır. Ürün teslim noktası, nakliye firması ve teslim aracı gibi bilgileri otomatik olarak yönetilmesi ile ilgili süreçlere hız ve verimlilik katar. Gönderilen ürünlerin müşteri siparişleri ile uyumluluğunun denetimi sağlanarak, doğru ve hatasız sevkıyat sağlanır. Acil siparişlerin hatasız yönetimi sağlanır. Müşterilerinizin olası gecikmelere karşı otomatik olarak bilgilendirilmesi noktasında verimlilik katar. Stok seviyesinin azalması durumunda otomatik yenileme işlemlerini yönetebilirsiniz. 

%100 doğrulukla, yükleme ve boşaltma süreçlerini yönetebilirsiniz. Böylelikle, gelen ve giden ürünlerin elektronik kontrolü ile hataların azaltılması sağlanır. Masraflara ve müşteri şikayetlerine sebep olan hatalı, eksik, fazla gönderimin önüne geçilir. Aynı zamanda, depo iş gücü maliyetlerinin azaltılması ve stokların doğru ve güvenilir olması sağlanır.

Rfid Palet Takip Sistemi

Taşıma ünitelerinde ve Paletlerde kullanılan etiketlerin geri dönüşüm imkanı ile, Rfid etiket sarfiyatının ciddi bir oranda önüne geçilmektedir. Palet içeriği üzerinden takip sağlanarak, paletlerin geçtiği lokasyonların takibi ve kaç adet gidip kaç adet geri döndüğünün bilgisinin alınması sağlanır. Tüm bu okuma işlemleri, sabit tip Rfid okuyucular ile yapılmaktadır. Tüm alanlardaki paletli ürün hareketlerin izlenmesi ve yükleme rampalarından giriş çıkış bilgilerinin online olarak takip edilmesi mümkündür. Ayrıca, Rfid li el terminalleri kullanılarak da palet içerikleri bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Merkez depoda ve bölge depolarında bulunan adetleri anlık olarak izlenebilir, bekleme sürelerinin raporlarına anlık ulaşabilirsiniz. Rfid sistemi, mevcut ERP, WMS ve Barkod Sistemleri ile entegre edilebilen esnek yapı ya sahiptir. 

Rfid Demirbaş Takip Sistemi

Rfid Demirbaş Takip Sistemi ile hızlı-hatasız sayım, kontrol, takip ve izlenmesi yapılabilmektedir. Bağımsız olarak çalışabilen ve veri tabanına sahip esnek menü yapısına sahip yönetim paneli mevcuttur.  Üretim, ofis, mağaza  gibi ortamlarda mevcut demirbaş envanterinizin doğru şekilde tutulması sağlanabilmektedir. Rfid El Terminali de kullanılarak, normal sayıma göre 20 kat daha hızlı demirbaş sayımı gerçekleştirebilirsiniz. Bulunabilirlik ve konum bilgisinde yüksek doğruluk sahiptir. Demirbaş envanter kayıtlarında bütünlük, ekipmanlarınızın bakımı, IT ürünlerinizin garanti ve servis durumlarının denetimi de tek bir ekrandan yapılabilmektedir. Mevcut  ERP sisteminizle demirbaş kaydı entegrasyonu yapılabilmektedir.

Rfid Etiketler

Rfid etiket, tanınmak istenen nesnelerin üzerine veya içine doğrudan yerleştirilir. Rfid etiketin içindeki çipe kaydedilmiş bilgileri okumak için gerekli iletişim, okuyucu ile etiket içinde bulunan anten aracılığıyla radyo frekans sinyalleriyle sağlanır. Rfid etiket, okuma alanına girdiğinde okuyucu tarafından algılanır ve çipinin kendi koduyla birlikte içinde kayıtlı bilgileri anteni vasıtasıyla okuyucuya kablosuz ve temassız olarak gönderir. 

Rfid Okuyucular

Rfid okuyucular; mobil ve sabit olmak üzere iki çeşittir. Etiketlerin kodlarının ve içinde kayıtlı bilgilerin okunup sisteme iletilmesi görevini görürler. Okuyucular da çiplerin sahip oldukları standartlara göre çalışmaktadır. Rfid okuyucunun okuma kapasitesi; çipin frekansına, gücüne, Rfid etiketin aktif veya pasif olmasına, antenin hassasiyetine, ortamda sıvı veya metal olup olmamasına gibi birçok etkene bağlıdır. 

Rfid Yazıcılar

Rfid yazıcıların da okuyucular gibi sabit ve taşınabilir modelleri bulunmaktadır. Rfid yazıcılar, etiketlerin içindeki çiplere bilgi kaydedilmesinde, bilgilerin okunmasında ve güncellenmesinde kullanılırlar. Masaüstü, dizüstü ve el bilgisayarlarına kablolu veya kablosuz bağlanabilmektedirler. Rfid etiketin içindeki çipe bilgi kaydetmenin yanında, etiketi de basan Rfid yazıcılar da bulunmaktadır.