RFID Çözümleri

(RFID)Radyo Frekansları ile haberleşen ve doğrudan veri alışverişi için geliştirilmiş bir teknolojidir. RFID özellikli etiketler, gelişen ve değişen teknolojik gereksinimlerle birlikte hayatımızda önemli bir yer edinmiş durumdadır.

Etiketlerin içerisine programlamış olduğumuz içerikler, belli bir mesafeden ürüne yaklaşmadan okuya imkan sağlamaktadır. Barkod okuma teknolojisinde ürünü fiziki olarak barkodunu okutmamız gerekirken, RFID özellikli etiketlerde çok daha uzak mesafeden hızlı ve hatasız okuma yapılabilmektedir. 

RFID etiketler kullanılarak, stok kontrolü ve stok sayımı gibi uzun süren operasyonlar da 20 kata yakın hız sağlanabiliyor. Etiketlerin üzerlerinde bulunan mikroçiplere binlerce defa veri yazılabilmesi, çok sayıda etiketin aynı anda, görüş açısı olmadan metrelerce uzaktan okunabilmesi ile birlikte, suya ve sıcağa karşı dayanıklı olması başlıca gelişmiş özellikleri arasında yer alıyor.

RFID Tünel Okuma Sistemi

Koli içerisindeki RFID etiketli ürünlerin toplu olarak okunması esası üzerine kurulmuş bir otomasyon sistemdir. Mevcut ERP sistemleri ile entegre edilerek, alınan sipariş içeriği üzerinden eksik veya hatalı ürün çıkışını ortadan kaldırır. Koli içerik bilgilerini ekrandan operatöre anlık olarak bildirir. Hassas tartım ünitesi ile, koli ağırlığını etikete aktarır. Tam entegrasyon özelliği sayesinde %100 hatasız ve hızlı sevkiyat sağlar. Fason takip için çok uygun bir sistemdir.

RFID Depo Otomasyon Sistemi

Yükleme ve boşaltma süreçlerinin kontrolü noktalarında kullanılır. Ürün teslim noktası, nakliye firması ve teslim aracı gibi bilgileri otomatik olarak yönetilmesi ile ilgili süreçlere hız ve verimlilik katar. Gönderilen ürünlerin müşteri siparişleri ile uyumluluğunun denetimi sağlanarak, doğru ve hatasız sevkıyat sağlanır. Acil siparişlerin hatasız yönetimi sağlanır. Müşterilerinizin olası gecikmelere karşı otomatik olarak bilgilendirilmesi noktasında verimlilik katar. Stok seviyesinin azalması durumunda otomatik yenileme işlemlerini yönetebilirsiniz. 

  • %100 doğrulukla, otomatik işleyen yükleme ve boşaltma süreçleri
  • Gelen/Giden ürünlerin elektronik kontrolü ile hataların azaltılması
  • Masraflara ve müşteri şikayetlerine sebep olan hatalı, eksik, fazla gönderim işlemlerin engellenmesi
  • Depo iş gücü maliyetlerinin azaltılması
  • Stokların doğru ve güvenilir olması
  • Hızlı ve Doğru stok sayımı

RFID Palet Takip Sistemi

Taşıma ünitelerinde ve Paletlerde kullanılan etiketlerin geri dönüşüm imkanı ile, RFID etiket sarfiyatının ortadan kaldırılır. Palet içeriği üzerinden takip ile, paletlerin geçtiği lokasyonların takibi ve kaç adet gidip kaç adet geri döndüğünün bilgisinin alınması sağlanır. Tüm alandaki anlık hareketlerin izlenmesi ve yükleme rampalarından giriş çıkış bilgileri online olarak takip edilebilir. Merkez depoda ve bölge depolarında bulunan adetlerin anlık olarak belirlenmesi ve bekleme sürelerinin raporlarına anlık ulaşabilirsiniz. Mevcut ERP, WMS ve Barkod Sistemleri ile entegre edilebilen esnek yapı ya sahiptir.

RFID Demirbaş Takip Sistemi

RFID Demirbaş Takip Sistemi ile hızlı-hatasız sayım, kontrol, takip ve izlenmesi yapılabilmektedir. Bağımsız olarak çalışabilen ve veri tabanına sahip esnek menü yapısına sahip yönetim paneli mevcuttur.  Üretim, ofis, mağaza  gibi ortamlarda mevcut demirbaş envanterinizin doğru şekilde tutulması sağlanabilmektedir. RFID El Terminali de kullanılarak, normal sayıma göre 20 kat daha hızlı demirbaş sayımı gerçekleştirebilirsiniz. Bulunabilirlik ve konum bilgisinde yüksek doğruluk sahiptir.Demirbaş envanter kayıtlarında bütünlük, ekipmanlarınızın bakımı, IT ürünlerinizin garanti ve servis durumlarının denetimi de tek bir ekrandan yapılabilmektedir. Mevcut  ERP sisteminizle demirbaş kaydı entegrasyonu yapılabilmektedir.

Referanslar

Detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz.